خشکی ناحیه ژنیتال

خشکی می‌تواند علت ایجاد عفونت در نواحی ژنیتال باشد و مقاربت (نزدیکی) را تحت تأثیر قرار دهد. محصولات مراقبتی فردی مناسب می‌تواند این مشکل را به حداقل برساند.

 

یک مشکل شایع

از هر پنج زن یکی از خشکی ناحیه ژنیتال شکایت دارد البته هر زنی در طول زندگی خود در معرض ابتلا به این عارضه می‌باشد. متخصصین زنان منشا این مشکل را تشخیص داده‌اند و می‌دانند که انتخاب یک محصول بهداشت فردی مناسب چقدر می‌تواند مهم باشد.

 

تغییرات هورمونی

هورمون استروژن برای خاصیت الاستیسیته و رطوبت رسانی به مخاط واژن ضروری است. تغییرات هورمونی در دوران بارداری، شیردهی و یائسگی می‌تواند از علل ایجاد خشکی در ناحیه ژنیتال باشند.

 

بهداشت

شستشوی بیش از حد نواحی ژنیتال می‌تواند تعادل فلور نرمال این ناحیه را به هم بزند و باعث ایجاد عفونت شود (مانند بیماری‌های قارچی). برداشتن موهای زاید در این ناحیه می‌تواند باعث ایجاد خشکی، خارش و التهاب در این ناحیه شود. استرس و سیگار از دیگر عوامل ایجاد کننده‌ی این عارضه است.

 

درمان دارویی

بعضی از درمان‌های دارویی مانند قرص‌های ضد افسردگی و قرص‌های جلوگیری از بارداری و… می‌تواند علت ایجاد خشکی باشد.

 

راه حل

علت هر چه که باشد و علایم شما چه خفیف باشد چه پایدار، استفاده از پاک کننده‌های مخصوص ناحیه ژنیتال قدمی ضروری در کم کردن خشکی در این ناحیه است. وقتی که محصولی را به عنوان پاک کننده انتخاب می‌کنید مطمئن شوید که:

– شوینده‌ای فاقد صابون با فرمولاسیونی سرشار از چربی که به حفظ لاید هیدرولیپیدیک و نرمی طبیعی ناحیه ژنیتال کمک می‌کند را انتخاب نمایید.

– از محصولاتی با ترکیبات آب رسان استفاده کنید .

– از محصولات ضد عفونی کننده بپرهیزید زیرا این محصولات به مخاط آسیب و لاکتو باسیل‌ها را از بین می‌برد (باکتری نرمال موجود در فلور واژن) محصولاتی ملایم را برای استفاده در ناحیه ژنیتال انتخاب کنید.

ما شوینده رطوبت رسان
اینتن سیو را که به طور تخصصی برای خشکی ناحیه ژنیتال تولید شده است را پیشنهاد می‌کنیم. این محصول غنی شده با اسیدهای چرب که حاوی عصاره‌ی آلوئه ورا است به رطوبت رسانی و نرم کنندگی این ناحیه کمک می‌کند.

این محصول با داشتن PH کمی قلیایی و بورداک راه حلی مناسب برای پاک کنندگی ملایم نواحی ژینتال به صورت روزانه می باشد.

Ce site utilise des cookies pour vous offrir le meilleur service. En poursuivant votre navigation, vous acceptez l'utilisation des cookies.