بهداشت فردی پس از ورزش

 

در طول ورزش کردن، تماس طولانی با عرق می‌تواند خارش و التهاب غشای مخاطی را به ویژه در بانوانی که به طور مرتب مشکلات کوچک زنان دارند تشدید کند. در اینجا به نکاتی اشاره می‌کنیم که به کمک آنها در حین لذت بردن از ورزش، این احساس ناراحتی در ناحیه ژنیتال ایجاد نشود.

برای تمامی طرفداران ورزش (پیاده‌روی، تناسب اندام و…)

بعد از تمرینات ورزشی استحمام کنید و یا از محصولات مراقبتی ناحیه ژنیتال استفاده کنید تا در تماس طولانی مدت با عرق نباشید و التهاب و خارش را التیام بخشید.

از پوشیدن لباس های زیر تنگ اجتناب کنید .
چرا که این گونه لباس ها تعریق را بیشتر و
باعث ایجاد خارش والتهاب می شود .

لباس‌های زیر نخی بپوشید. لباس‌های زیر با الیاف مصنوعی و ابریشمی می‌تواند باعث التهاب شود.

بعد از ورزش کردن دوش بگیرید و نواحی ژنیتال را با محصولات مراقبتی بشویید چرا که تماس طولانی مدت با عرق باعث ایجاد عفونت قارچی می‌شود.

شستشو با لیف باعث افزایش تعداد میکروب‌ها می‌شود و پس از این گونه وسایل استفاده نکنید و شستشو را با دست‌هایتان انجام دهید.

اگر مرتبا به حمام می‌روید از پاک کننده‌های ملایم و فاقد صابون استفاده کنید.

پس از استحمام، ناحیه ژنیتال و سایر نقاط بدن را با یک حوله تمیز به خوبی خشک کنید.

برای طرفداران ورزش‌های آبی

آب درون استخرها می‌تواند خارش و التهاب را در زنانی با پوست و مخاط حساس تشدید کند. ما توصیه می‌کنیم که در اولین فرصتی که از آب بیرون آمدید لباس شنای خود را درآورید. رطوبت این لباس‌ها سبب افزایش عفونت قارچی و تحریک و خارش بیشتر می‌شود.

مهم است که تمامی ترکیباتی که ایجاد التهاب و خارش می‌کند، مانند کلر و ضد عفونی کننده‌ها که به آب استخرها اضافه می‌شود را از روی پوست پاک کنید.

در حمام از یک محصول مناسب برای شستشوی نواحی ژنیتال و باقی بدن استفاده کنید.

Ce site utilise des cookies pour vous offrir le meilleur service. En poursuivant votre navigation, vous acceptez l'utilisation des cookies.