فهرست واژگان

درماتیت آتوپیک

این بیماری در ۱۵ الی ۲۰% از کودکان دیده می‌شود. در حقیقت نوعی از اگزما می‌باشد که 3 الی 6 ماه بعد از تولد خود را نشان می‌دهد. علایم شامل قرمزی، خارش و خشکی پوست می‌باشد. در مواردی زخم‌های ترشحی با پوسته ریزی ممکن است ایجاد شوند. درماتیت آتوپیک ممکن است در بزرگسالان هم اتفاق بیافتد اگر چه شیوعش در بالغین به مراتب کمتر است.

اگر به این بیماری دچار هستید باید از استفاده کردن از پاک کننده‌های ناملایم اجتناب کنید و پن‌های فاقد صابون و فوم‌های پاک کننده را جایگزین آن کنید. بعد از شستشو پوست را به آرامی خشک و محصولات نرم کننده استفاده کنید. توصیه می‌کنیم با پزشک خود مشورت نمایید.

آبله مرغان

. آبله مرغان یک بیماری عفونی شایع در بین سنین ۳ و ۱۰ سالگی است که عموما توسط ویروس هرپس ایجاد می شود این بیماری مسری ترین بیماری در سنین کودکی است . برای التیام بخشیدن به خارش آبله مرغان ، حمام آب گرم واستفاده از شوینده های مناسب و ملایم توصیه می شود . پس از حمام ، پوست خود را خشک و سپس از محصول التیام بخش . استفاده نمایید . توصیه می کنیم با پزشک خود مشورت کنید

سیستیت

در حقیقت، عفونت مثانه می‌باشد. این بیماری بیشتر زنان را درگیر می‌کند و به علت باکتری‌هایی که از طریق مجرای ادرار به مثانه می‌رسند به وجود می‌آید. اگر به این بیماری دچار شدید باید آب فراوان بنوشید تا بتوانید مکررا ادرار کنید. برای شستشوی نواحی ژنیتال باید از محصولات پاک کننده‌ای استفاده کنید که التهاب را التیام می‌بخشد. اگر علایم بیماری ادامه‌دار باشد حتما با پزشک مشورت کنید.

اینترتریگو

التهابی می‌باشد که در بعضی شرایط در چین‌های پوستی (زیر بغل، کشاله ران، ناف، زیر سینه‌ها و یا در قسمت میانی باسن) به علت تعرق زیاد ایجاد می‌شود. ادرار سوختگی نوعی از اینترتریگو می‌باشد. محصولاتی که رطوبت را جذب می‌کنند، محافظ ازپوست و التیام بخش التهابات هستند می‌تواند به درمان اینترتریگو کمک کند. ما همچنین پیشنهاد می‌کنیم که با پزشک مشورت کنید.

لکوره (ترشحات سفید یا زرد غیر طبیعی)

لکوره ترشحات زرد و یا سفید رنگی است که از واژن و مخاط سرویکس (دهانه رحم) ترشح می‌شود. بعضی از لکوره‌ها طبیعی هستند. اگر این ترشحات زیاد، رنگی و یا بودار شوند به احتمال زیاد، عفونت‌های باکتریایی، قارچی و انگلی باعث این علایم شده‌اند. در این صورت با پزشک مشورت کنید.

میکوزیس (عفونت‌های قارچی)

عفونتی است که به علت فعالیت قارچ‌ها ایجاد می‌شود. فاکتورهای زیادی می‌تواند باعث ایجاد میکوزیس شود: قرص‌ها، پروژسترون، آنتی بیوتیک‌ها، شستشوی متناوب، لباس‌های زیر با الیاف مصنوعی، شلوارهای تنگ،...

اگر به بیماری‌های قارچی مبتلا شدید در کنار استفاده از درمان دارویی تجویز شده توسط پزشک خود، باید از پاک کننده‌هایی با PH قلیایی برای کاهش عفونت قارچی استفاده کنید.

یائسگی

یائسگی هنگامی اتفاق می‌افتد که تخمدان‌ها دیگر به اندازه‌ی کافی هورمون‌های جنسی ترشح نمی‌کنند. این پروسه در سن بین ۴۵ تا ۵۵ سالگی اتفاق می‌افتد و نشان دهنده‌ی پایان دوران قاعدگی است .اولین نگرانی در زنان یائسه پس از این تغییرات هورمونی ، زمانی ایجاد می‌شود که دچار خشکی واژن می‌شوند. مهم‌ترین نکته این است که این نواحی با پاک کننده‌های ملایم مناسب حداکثر ۲ بار در روز شسته شوند

ادرار سوختگی

ادرار سوختگی عارضه‌ای است که اغلب در ناحیه پوشک نوزادان دیده می‌شود و علت آن تماس طولانی مدت پوست نوزاد با پوشک خیس و کثیف می‌باشد. اگر نوزاد شما به ادرار سوختگی مبتلا شد باید پوشک او را به طور متناوب تعویض نمایید؛ (حداقل ۸ بار در روز) تا باسن او تا حد امکان تمیز و خشک بماند. و همچنین باید از محصولات جاذب رطوبت استفاده کنید و از پوست این ناحیه محافظت کنید و آن را التیام دهید. در صورت باقی ماندن علایم با پزشک مشورت کنید.

پروریتوس (خارش بیمار گونه)

پروریتوس نوعی التهاب و خارش همراه با احساس ناراحتی در پوست است. اگر این خارش ادامه یابد ممکن است به ایجاد خراش و زخم روی پوست منجر شود. علل مختلفی خارش را ایجاد می‌کنند مانند التهاب در پوست، زخم و... . اگر به این بیماری دچار هستید، محصولات نرم کننده و التیام بخش استفاده کنید. در صورت باقی ماندن علایم با پزشک مشورت کنید.

خشکی ناحیه ژنیتال

خشکی واژن می‌تواند به علت استرس نحوه زندگی ( مانند مصرف سیگار یا الکل ) داروها و قرص‌های جلوگیری از بارداری ایجاد شود. نوسان سطح هورمون‌های بدن در دوران یائسگی دلیل شایع دیگری برای ایجاد خشکی در این نواحی می‌باشد.

اگر از این بیماری ناراحت هستید، ناحیه ژنیتال خود را حداکثر ۲ بار در روز با پاک کننده‌های رطوبت رسان بشویید و سپس از کرم التیام بخش استفاده کنید. حتماً با پزشک خود نیز مشورت کنید.

ووولوواژینیت

به عفونت در ناحیه ژنیتال گفته می‌شود. این بیماری شایع‌ترین علت ایجاد خارش در قسمت خارجی ناحیه ژنیتال زنان می‌باشد. وولوواژینیتمی‌تواند با ترشحات سفید رنگ و درد در هنگام نزدیکی همراه شود. منشا این بیماری می‌تواند باکتریال، قارچی یا انگلی باشد. اگر به این بیماری دچار شدید، نواحی ژنیتال خود را با پاک کننده‌های التیام بخش با PH قلیایی بشویید تا از گسترش این عفونت جلوگیری کنید. ما پیشنهاد می‌کنیم با پزشک مشورت کنید.

Ce site utilise des cookies pour vous offrir le meilleur service. En poursuivant votre navigation, vous acceptez l'utilisation des cookies.